Yeni Peugeot 3008

PEUGEOT yeni peugeot 3008 ile suv hayatına gerçekten bir adım atmış ve  arabanın her yönüyle isteneni vermiş olduğu görüşü hakim. Benim için yeni 3008 aylardır takip ettiğim , gerek kasa gerekse iç dizayn olsun bir çok yönde araca yenilik getirmiş ve göze hitap eden kısacası yeni 3008 albenisi en üst seviyede olan bir araç. Yeni peugeot 3008 tasarımı ile tanışıp ona sahip olmak arasında geçen süre benim için oldukça zor geçti diyebilirim. Şimdi aracıma sahip olduğum için  mutlu olmakla birlikte sürerken oldukça keyif alıyorum.

Araç hakkında değerlendirme yapacak olursam  yerden yüksekliği  makul bir seviyede, bagaj  520 lt gibi kendi kategorisinde yeterli düzeyde. Dış tasarım olarak göze hitap eden SUV hissiyatını veren bir araç.

Allure+EP ‘ye sahip araç 205/55/R19 lastiklere yer vermiş ve sürüş konforu olarak rahatsız etmediği düşüncesindeyim. Malzeme kalitesi iyi denilebilir düzeyde iç mekan olarak en dikkat çekici özellik PEUGEOT iCockpit ve vites topuzu. İkiside son derece mükemmel görsel şölen sunmakta.  Kullanım olarak gayet rahat, göze hitap eden ve kişiselleştirme özelliğinide bünyesinde barındırmakta. Araç içi aydınlatması araca ayrı bir hava katmakta, açılabilir cam tavanıda olan araç ayrı bir ferahlık hissi vermekte. İç mekan olarak gözüme bariz çarpan torpido gözünün küçük oluşu oda kol desteği altındaki oldukça geniş alanla bunu unutturuyor.

EAT6 dizel otomatik şanzımana sahip olan araç daha öncede kullandığım diğer (dsg,cvt) otomotik araçlarla arasında anlamlı fark olmadığı düşüncesindeyim. Oldukça atak ve vites geçişleri yerinde  diyebilirim. Yakıt konusunda fabrika verileri oldukça iyi ama tabi bu oranları tutturma imkanı olurmu bilemem şu an için benim kullandığım araç yeni olmasına rağmen 7 lt gibi bir tüketime sahip , bu oranın kullandıkça daha makul seviyelere ineceği görüşündeyim.

Güvenlik olarak standartların yanında bir çok özelliğide ek paket sayesinde getirmektedir. Aracın güvenlik sensörleri sorunsuz çalışmakta , öndeki araca göre  yavaşlama ve fren tutma tam anlamıyla yerinde çalışmakta.

Zaman ne gösterir bilmem ama her sürdüğümde keyifle sahip olduğu özellikleri kullanıyorum.

Zaman içerisindede memnuniyetimizin artması keyfili sürüşler geçirmek dileğiyle isteyen herkesin en kısa zamanda ulaşması temennisiyle …

 

Ghost

Ghost

OnaDair kişisel blog ile hayata dair.
Ghost

Latest posts by Ghost (see all)

İlgili Yazılar

One thought on “Yeni Peugeot 3008

  1. mesut

    görüşlerinize katılmamak elde değil en kısa sürede sahibi olacağım…

Yorum Gönder