Kararsız Olma, Karanlıkta Kalma

Kararsızlığa Bir Son Verelim

Bir insan düşünün onun için hayat ne kadar zor olabilir ?
O karşılaştığı problemleri çözümlemeye çalıştıkça imkansıza doğru gitmekte, onun için zaman bir daha geri gelmeyecek şekilde ilerliyor. Ne kadar zor olsa gerek her adımda geri gitmek , her okuduğunu saatlerce düşünmek , yerken yiyememek , severken pişman olmak.
O zor bir hayat yaşıyor. Peki neden?

KARARSIZLIK

Herkes gibi oda  bunu soruyordur hastalık mı, değil mi? Elbette irdelenmesi gereken bir konu.  Sonuçta her insan farklı bir kişiliğe, özgüvene, yaşam tarzına sahip.

Ama bu durumu yaşamamış olmak, yaşamayacak olmayı umut etmek, yaşanıyor olsa bile bu duruma bir son vermek için çaba sarfetmenin bilincinde olmakta önemli. Onun gibi mutsuz olanlar için tek bir soru akıllarda…
En iyi nasıl yaşarım ?
Herkes için farklı cevapları olabilir.  Ama herkes için tek bir gerçek vardır, oda onun için doğru olanı bulması ve bu yolda bir karar vermesinin gerekli olduğudur.

kararsızlık

Geleceğimiz çocuklarımızın da kararsızlıklar içinde kalmaması için kendimizi sevelim, korkmayalım ve güvenelim.

Gerekirse destek ve yardım almaktan çekinmeyelim.  Kararsızlıklar içinde kalıp karanlığa doğru yol almayalım.  Her daim en kötü kararın bile kararsızlıktan daha iyi olacağını düşünelim.

Ona gelirsek;
O şimdi pişman olacağını düşünse bile kararsız kalmıyor, şunu biliyorki pişmanlığı zayıflarken kararsızlığı gün geçtikçe dahada güçlenecek.

En iyi kararlar bizimle olsun…

Ghost

Ghost

OnaDair kişisel blog ile hayata dair.
Ghost

Latest posts by Ghost (see all)

İlgili Yazılar

Yorum Gönder