Çocuklarımız Geleceğimiz. Şiddete Hayır !

Geleceğimize Vurmayın, şiddete hayır !

çocuk şiddete hayırÇocuğa şiddet konusu üzerine…
Önce üvey anne ardından ise öz anne o minicik bedenlerde güç gösterisi yapıyor. Neler oluyor anlam vermek güç, benim idrakim almıyor. Nasıl olurda o minicik bedenlere kıyılır, bu işkenceler yapılır. Bunu yapan nasıl bir vicdana sahip olabilir?
Azıcık merhameti olan vicdanı olan insan yapamaz bunu. Nihayetinde çocuk bunlar, size ne yapabilirler nasıl zarar verebilirler ve siz hiç korkmuyor musunuz ilahi adaletten? Nasıl yatağınıza yatıpta uyuyabiliyorsunuz. Bunun gibi daha ne sorular geliyor aklıma, bunun tek bir açıklaması var “Allah korkusu yok” bunların diyorum. Sadece bunlar için demiyorum dünyanın ve ülkemin neresinde olursa olsun küçücük bir çocuğa vuran, taciz eden, korkutan kişiler o çocukların sadece bu günlerini değil geleceklerini de esir alıyorlar. Bizler gelecekleri şimdiden esir alınmış nesiller yetişsin istemiyoruz.
Kendine güvenen, sevgiyle yetişmiş etrafını aydınlatacak nesiller yetiştirmeliyiz. Onlar güzellikleriyle umut olmalılar, karanlıkları ve kırılganlıklarıyla geleceğe atılmamalılar. Toplum olarak her bir çocuktan sorumluyuz, ne kadar iyilik varsa bu dünya o kadar yaşanılır bir hal alacak.

Lütfen çocukların geleceklerine vurmayın…

Ghost

Ghost

OnaDair kişisel blog ile hayata dair.
Ghost

Latest posts by Ghost (see all)

İlgili Yazılar

Yorum Gönder