Baba Olmak, Geçmişten Günümüze-1

Baba Olmak, Geçmişten Günümüze-1

Zaman geçtikte insanların hayattaki yaşantıları değişmekte yeni ufuklara yelken açmakta değişen fikirlerle kendilerine bir yol çizmektedir. Bu çizgide yaşamı değiştirecek bir anda tabi ki baba olmaktır. Baba olmak sonradan kazanılır, kimine göre yeni bir sayfa kimine göre de yola devam olmaktadır. Benim seçtiğim yol onadair yeni bir sayfa açmak oldu. Baba olmak çok şey ifade etmekteydi yeni hayat yeni bir sorumluluk ve ona hazırlanacak bir gelecek.

el ele baba

İşte o an seninle başlıyordu. Güzel oğlum seni ilk gördüğüm zaman sen ameliyathane de dünyaya yeni gözlerini açmış birkaç bebekle birlikteydin. Bu mu demiştim, seni ilk gördüğümde küçücüktün.

Tabi bu şaşkınlığın birde sebebi vardı, oda yanında duran  tombul bir bebek. Seni onunla kıyaslayınca insanın bu mu demek geçiyor aklından.

Her şey böyle başlamıştı seninle, hep böyle kalmayacaktın tabi. Zaman geçiyor sende büyüyordun. Bu arada her şey yazıldığı gibi kolay geçmiyordu. Eminim çoğu insanın da benzer şekilde sıkıntıları olmuştur ama bu benim için bir ilkti. Canım oğlumun her şeyi mi zor olur yemesi, gaz çıkarması, banyosu, uyuması ve daha neler neler.

Her şeyin zamanı geldiğinde yoluna girdiği gibi sende aşıyordun sıkıntıları, bizde alışıyorduk olanlara…

devamı için

Ghost

Ghost

OnaDair kişisel blog ile hayata dair.
Ghost

Latest posts by Ghost (see all)

İlgili Yazılar

Yorum Gönder